KONCERT WIGILIJNY

16.12.2016 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbył się Koncert Wigilijny. Przygotowali go uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego pod kierunkiem pań: Pauliny Dam, Alli Savchuk i Katarzyny Dobrosielskiej.

Przy tej okazji pani dyrektor Anna Berent złożyła wszystkim uczniom życzenia świąteczne.

Inscenizacja towarzysząca koncertowi osadzona została w przyszłości. Na kolacji wigilijnej zamiast tradycyjnych potraw znalazły się pastylki w różnych kolorach - tylko je symbolizujące. Zabłąkany wędrowiec początkowo spotkał się z odmową zajęcia pustego miejsca przy stole... Jej przesłanie miało bardzo wymowną treść. Pokazało, że rozwój nauki, techniki nie jest w stanie zastąpić ciepła rodzinnego i tej szczególnej atmosfery, która nierozerwalnie łączy się z polską tradycją Świąt Bożego Narodzenia.
Wykonawcy emanowali radością i ciepłem. Na zakończenie widownia prosiła o bis.

(foto: nadesłane)