ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 14 listopada 2016r w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się uroczysta akademia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Jabłonowie Pomorskim poświęcona obchodom Święta Niepodległości. Uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć występ zainspirowany historią Polski. W części artystycznej młodzi artyści opowiedzieli o latach niewoli i odzyskanej po 123 latach niepodległości. Była to dla wszystkich cenna lekcja historii. Uroczysty apel przygotowały p. Katarzyna Dobrosielska i p. Wioletta Lula. Apel prowadziła p. Maryla Łożeńska. Poczet Sztandarowy Szkoły uczestniczył również w obchodach Święta Niepodległości pod Pomnikiem Umęczonym i Poległym w dniu 10.11.2016r. oraz w Uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która odbyła się 11.11.2016r. w kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim.

(foto: własne)