ŚWIĘTO SZKOŁY (cz. I)

24 maja w naszej szkole obchodzono uroczyście Święto Szkoły. Jak przystało na szkołę noszącą tytuł polskiego lekkoatlety  świętujemy na sportowo - w tym roku odbyły się XXXIII Biegi Janusza Kusocińskiego. Tradycją jest, że w latach olimpijskich uroczystość ma szczególny charakter - rozpoczęcie Święta poprzedza ceremoniał olimpijski: są reprezentacje różnych krajów, są tradycyjne Greczynki, jest wreszcie podpalenie znicza olimpijskiego.
Podczas uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas: Przemysław Górski - burmistrz Jabłonowa, p. Marek Buchalski - sekretarz urzędu, p. Marzanna Fettke - skarbnik, p. D. Kulisz - dyr. przedszkola, p. Anna Berent - dyr. gimnazjum, p. Justyna Prajs - dyr. CKiS, p. Anita Witkowska - przewodnicząca naszej Rady Rodziców, p. Teresa Gardzielewska i p. Zbigniew Sowiński - emerytowani nauczyciele w-f w naszej szkole.
W czasie apelu upamiętniliśmy pamięć Janusza Kusocińskiego - była minuta ciszy, oraz złożenie wiązanki pod tablicą upamiętniającą tego wybitnego sportowca.
Burmistrz wraz ze swoimi pracownikami życzył zawodnikom sportowej rywalizacji oraz złożył życzenia z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka.
Po apelu barwny korowód przeszedł chodnikami naszego miasta na stadion, gdzie rozpoczęła sie sportowa rywalizacja - XXXIII Biegi Janusza Kusocińskiego.

relacja z biegów

(foto: T. Dembowski)